Otsing
  • Otsing
  • Minu Süžeeskeemid
https://sbt-www-us-east-v3.azurewebsites.net/et/lesson-plans/esl-i-tegevused/tingimus-pinge-2
ALUSTAGE OMA 14-PÄEVALIST TASUTA PROOVIperioodi KOHE!
ALUSTAGE OMA 14-PÄEVALIST TASUTA PROOVIperioodi KOHE!

Kas see tunniplaan meeldib? kopeeri see kohe!

kopeeri see tegevus
Tegevuse Ülevaade
Malli ja Klassi Juhised
Rubriik

Tegevuste Ülevaade


Õpilased saavad harjutada tingimuslikku vormi, luues oma unistuste puhkuse kohta süžeeskeemi. Õpetajad võivad alustada aruteluga, kus õpilased mõtlevad vastuseid küsimusele: "Kui ma loterii võidaksin, oleks minu unistuste puhkus..." Seejärel saavad õpilased luua narratiivse süžeeskeemi, mis kirjeldab ja illustreerib erinevaid asju, mida nad teeksid. ja vaadake oma "unistuste puhkust", sealhulgas: Kuhu nad läheksid? Kuidas nad sinna pääseksid? Kuhu nad jääksid? Mida nad teeksid? Mida nad sööksid? Mida nad näeksid? Õpilased saavad kasutada kõnemulle illustratsioonide all olevate illustratsioonide ja kirjelduste sees, et harjutada kirjutamist tingimusliku vormi kasutamisega. Õpetajad võivad lasta õpilastel esitada oma süžeeskeemid, kui nad on lõpetanud, et lisada nii kõnelemise kui ka kirjutamise harjutamine!


Mall ja Klassi Juhised

(Need juhised on täielikult kohandatavad. Pärast "Kopeeri tegevus" klõpsamist värskendage juhiseid ülesande vahekaardil Redigeerimine.)



Tähtaeg:

Eesmärk: koostage süžeeskeemid, mis kirjeldavad teie "unistuste puhkust", kasutades grammatiliselt õigeid tingimuslauseid (nt kui ma võidaksin loteriil, oleks minu unistuste puhkus ... )

Õpilaste juhised:

  1. Klõpsake "Alusta määramist"
  2. Kasutades pakutavat malli, kirjeldage oma unistuste puhkuse iga osa: kuhu läheksite? Kuidas sa sinna pääseksid? Kuhu sa jääksid? Mida sa teeksid? Mida sa sööksid? Mida sa näeksid?
  3. Ärge unustage kasutada tingimuslikku vormi.
  4. Looge pilte, kasutades stseene, tegelasi ja esemeid, et illustreerida oma unistuste kodu erinevaid osi.

Tunniplaan Viide


Rubriik

(Oma saate luua ka Quick Rubric.)


Tingimuslik Pinge
Õpilased koostavad jutustava süžeeskeemi, mis vastab küsimusele "Kui ma võidaksin loterii, siis ma..." koos illustratsioonide ja kirjeldustega, mis kasutavad tingimuslikku vormi õiget kasutamist.
Vilunud
5 Points
Tekkiv
3 Points
Algus
1 Points
Kirjutamine ja grammatika kasutamine
Kõik kirjeldused on üksikasjalikud ja täielikud. Need on kirjutatud õiget tingimuslikku ajavormi kasutades.
Enamik kirjeldusi on üksikasjalikud ja täielikud. Need on kirjutatud õiget tingimuslikku ajavormi kasutades, ainult mõne grammatikaveaga.
Ainult osa kirjeldustest on täielik. Seal ei kasuta tingimuslikku vormi.
Illustratsioonid
Kõik illustratsioonid kujutavad selgelt kirjalikke kirjeldusi, kasutades sobivaid tegelasi, stseene ja esemeid.
Enamik illustratsioone kujutab kirjalikke kirjeldusi, kasutades sobivaid tegelasi, stseene ja esemeid. Mõned on ebaselged või lõpetamata.
Ainult mõnedel illustratsioonidel on kirjalikud kirjeldused kujutatud sobivate tegelaste, stseenide ja esemete abil. Enamik neist on ebaselged või lõpetamata.
Pingutus
Kõik tööd on terviklikud, põhjalikud ja korralikud. On ilmne, et õpilane nägi palju vaeva.
Suurem osa tööst on terviklik, põhjalik ja korralik. On ilmne, et õpilane pingutab ainult.
Ainult osa töödest on terviklikud, põhjalikud ja korralikud. On ilmne, et õpilane ei pingutanud piisavalt.


Kuidas arendada dialooge minu unistuste puhkuse üle tingimusliku pingepraktika jaoks

1

Sissejuhatus tingimuslikesse aegadesse, keskendudes unistuste puhkusele

Alustage tingimusvormide, eriti teise tingimusvormi struktuuri ja kasutusviiside tutvustamisest või ülevaatamisest (nt "Kui ma läheksin..., teeksin..."). Kasutage puhkuse stsenaariumitega seotud näiteid, et muuta see võrreldavaks. Selgitage, kuidas neid struktuure saab kasutada hüpoteetilistest olukordadest rääkimiseks, näiteks unistuste puhkuse ette kujutamiseks.

2

Unistuste Puhkuse Ideede Ajurünnak

Julgustage õpilasi oma unistuste puhkuse kohta ideid välja mõtlema. Paluge neil mõelda sihtkohtadele, mida nad soovivad külastada, ja tegevustele, mida nad seal teha tahaksid. Esitage viipasid või visuaale, et ergutada nende kujutlusvõimet ja veenduda, et nad kasutavad oma vastustes tingimuslikke ajavorme. See samm aitab õpilastel hakata oma ideid kujundama.

3

Unistuste Puhkuse Dialoogide Loomine

Juhendage õpilasi paari panema ja looma lühike dialoog nende unistuste puhkuse põhjal. Iga paar peaks kasutama tingimuslauseid, et arutada, kuhu nad tahaksid minna, mida nad seal teeksid ja miks. Pakkuge juhiseid mitmesuguste tingimuslausete lisamiseks ja vestluse loomuliku kulgemise tagamiseks.

4

Dialoogide Esitlemine ja Jagamine

Laske igal paaril klassile või väikestes rühmades oma dialoogi tutvustada. See mitte ainult ei võimalda õpilastel harjutada oma kõne- ja kuulamisoskusi, vaid annab neile ka võimaluse õppida üksteise ideedest. Pärast iga ettekannet julgustage teistelt õpilastelt tagasisidet, keskendudes tingimuslike ajavormide kasutamisele ja nende puhkuseideede loovusele.

Korduma kippuvad küsimused minu unistuste puhkuse kohta

Miks on Tingimuslik Pinge Hüpoteetiliste Olukordade Kirjeldamisel Oluline?

Tingimuslik ajavorm on hüpoteetiliste olukordade kirjeldamisel ülioluline, kuna see võimaldab kõnelejatel arutada stsenaariume, mis ei ole reaalsed, vaid kujuteldavad või potentsiaalsed. Hüpoteetilises kontekstis, näiteks unistuste puhkuse kirjeldamisel, aitab tingimuslik pinge edastada ideid selle kohta, mis võib teatud tingimustel juhtuda või mida keegi võiks teha, kui konkreetne tingimus on täidetud. See teeb selge vahe tegelikkuse ja kujutlusvõime või spekulatsiooni vahel. Näiteks teise tingimuse kasutamine ("Kui ma läheksin Pariisi, külastaksin Eiffeli torni") väljendab stsenaariumi, mida praegu ei toimu, kuid mis on kõneleja meelest võimalik. Selline tingimusliku aja kasutamine rikastab suhtlust, võimaldades kõnelejatel uurida ja jagada mõtteid võimalike kogemuste ja soovide kohta.

Kas Tingimusliku Pinge Kasutamisel on Levinud Vigu, Mida Vältida?

Seoses tavaliste vigadega tingimusliku aja kasutamises on sagedane viga tingimusliku struktuuri vale moodustamine, eriti kui-lausete ja pealausete segunemine. Näiteks vale verbivormi kasutamine lauses "kui" (nt "Kui ma lähen Pariisi") või põhilauses (nt "Ma külastaksin Eiffeli torni") häirib kavandatud tähendust. Teine viga on tingliku aja üle- või väärkasutus, kui kontekst ei nõua hüpoteetilist olukorda. Nende levinud vigade vältimiseks on võtmetähtsusega konteksti mõistmine ja tingimusliku struktuuri õige rakendamine.

Kas ma Saan Tingimuslauses Segada Minevikku ja Olevikuid?

Mis puutub mineviku- ja olevikuaja segamisse tingimuslauses, siis see pole mitte ainult lubatud, vaid mõnikord ka vajalik, olenevalt väljendatava tingimuse tüübist. Näiteks teises tingimuslauses kasutab 'kui'-lause lihtminevikku, pealause aga olevikutingimust ("Kui mul oleks miljon dollarit, reisiksin mööda maailma"). See ajavormide segu annab õigesti edasi praeguse ebareaalse seisundi. Siiski on oluline kasutada õiget ajakombinatsiooni, et lause kajastaks täpselt arutatava seisundi ajaraami ja tegelikkust. Iga tingimusliku tüübi konkreetsete reeglite mõistmine on nende struktuuride ajavormide tõhusaks segamiseks hädavajalik.




See Tegevus on osa Paljudest Õpetajate Juhenditest

Koolide ja Piirkondade Hinnakujundus

Piiratud aeg

Kooli Tutvustuspakkumine
Sisaldab:
  • 1 Kool
  • 5 õpetajat üheks aastaks
  • 1 tund virtuaalset PD-d

30-päevane raha tagasi garantii • Ainult uutele klientidele • Täishind pärast tutvustuspakkumist • Juurdepääs on 1 kalendriaasta


*(Algab 2-nädalane tasuta prooviversioon - krediitkaarti pole vaja)
https://sbt-www-us-east-v3.azurewebsites.net/et/lesson-plans/esl-i-tegevused/tingimus-pinge-2
© 2024 - Clever Prototypes, LLC - Kõik õigused kaitstud.
StoryboardThat on ettevõtte Clever Prototypes , LLC kaubamärk ja registreeritud USA patendi- ja kaubamärgiametis