Otsing
  • Otsing
  • Minu Süžeeskeemid
https://sbt-www-us-east-v3.azurewebsites.net/et/lesson-plans/sotsiaalne-emotsionaalne-õppimine/ma-olen-kaart
ALUSTAGE OMA 14-PÄEVALIST TASUTA PROOVIperioodi KOHE!
ALUSTAGE OMA 14-PÄEVALIST TASUTA PROOVIperioodi KOHE!

Kas see tunniplaan meeldib? kopeeri see kohe!

kopeeri see tegevus
Tegevuse Ülevaade
Malli ja Klassi Juhised
Rubriik

Tegevuste Ülevaade


Igaüks meist on mitmes mõttes ainulaadne ja lastel on oluline omaks võtta oma individuaalsus ja olla selle üle uhke. Enda ainulaadsuse tähistamine võimaldab neil ära tunda ka teiste omapära ja paremini mõista, kuidas igaüks meist on omamoodi erinev ja eriline. Selle tegevuse jaoks loovad õpilased 3-rakulise ämblikukaardi, mis kajastab nende enda iseloomu ja seda, mis muudab nad ainulaadseks . Sõltuvalt õpilaste võimekusest või õpetaja eelistustest võivad õpilased lisada kirjelduse või lihtsalt kasutada MINA Avaldust ja illustratsiooni.


Mall ja Klassi Juhised

(Need juhised on täielikult kohandatavad. Pärast "Kopeeri tegevus" klõpsamist värskendage juhiseid ülesande vahekaardil Redigeerimine.)



Tähtaeg:

Eesmärk: looge ämblikukaart, mis illustreerib teie ainulaadseid omadusi.

Õpilaste juhised

  1. Klõpsake nuppu „Alusta määramist”.
  2. Kirjutage oma nimi pealkirja kasti.
  3. Kirjutage igasse pealkirjaks lause „Olen”.
  4. Looge igas lahtris sobivaid märke, stseene ja üksusi kasutades päis kujutav illustratsioon.
  5. Säästa sageli!

Tunniplaan Viide


Rubriik

(Oma saate luua ka Quick Rubric.)


Rubriik
Vilunud
5 Points
Tekkiv
3 Points
Algus
1 Points
Selgitus
Kirjeldused on selged ja vähemalt kahelauselised.
Kirjeldused on arusaadavad, kuid need on mõnevõrra ebaselged.
Kirjeldused on ebaselged ega koosne vähemalt kahest lausest.
Illustratsioonid
Illustratsioonid kujutavad kirjeldusi, kasutades sobivaid stseene, tegelasi ja elemente.
Illustratsioonid on seotud kirjeldustega, kuid on raskesti mõistetavad.
Illustratsioonid ei ole kirjeldustega selgelt seotud.
Pingutuse Tõendid
Töö on hästi kirjutatud ja hoolikalt läbimõeldud.
Töö näitab mõningaid pingutusi.
Töö näitab vähe tõendeid igasugusest pingutusest.
Konventsioonid
Õigekiri, grammatika ja kirjavahemärgid on enamasti õiged.
Õigekiri, grammatika ja kirjavahemärgid on mõnevõrra õiged.
Õigekiri, grammatika ja kirjavahemärgid on enamasti valed.


Korduma kippuvad küsimused sotsiaalse emotsionaalse õppimise kohta – ma olen

1

Sissejuhatus ja Emotsioonide Äratundmine

Alustage õppetundi, selgitades emotsioonide mõistmise ja väljendamise tähtsust. Kasutage erinevate emotsioonide (nt rõõmus, kurb, vihane, üllatunud, hirmul) tutvustamiseks eakohaseid materjale, näiteks näopilte, millel on erinevaid emotsioone või lasteraamatuid tunnetest. Kaasake õpilased arutelusse selle üle, kuidas emotsioone saab väljendada näoilmete, kehakeele ja sõnadega. Paluge õpilastel emotsioone piltidel tuvastada ja märgistada või kirjeldada, millal nad on neid emotsioone ise tundnud.

2

Tundesõnapanga Tegevus

Esitage igale õpilasele põhiliste emotsioonide (nt rõõmus, kurb, vihane, üllatunud, hirmul) nimekiri. Saate luua sõnakaarte või kasutada töölehte. Laske õpilastel töötada individuaalselt või paaris, et sobitada iga emotsioonisõna vastava näoilme pildiga. Julgustage õpilasi kasutama sõnu lausetes, et kirjeldada hetki, mil nad on neid emotsioone tundnud. Näiteks "Ma tundsin rõõmu, kui sain uue kutsika." Vaadake klassiga sõnad üle ja arutlege olukordade üle, mis võivad neid emotsioone tekitada.

3

Emotion Charades Mäng

Mängige emotsiooniteemalist šaraadimängu. Kirjutage väikestele paberitükkidele mitu emotsioonisõna, voldi need kokku ja asetage anumasse. Laske õpilastel kordamööda sõna valida ja vastavat emotsiooni ilma sõnu kasutamata etendada. Ülejäänud klass arvab emotsiooni ära. Pärast iga vooru arutage teiste emotsioonide äratundmise tähtsust ja kuidas mitteverbaalsed näpunäited võivad aidata.

4

Emotsioonikunsti Tegevus

Pakkuge kunstitarbeid, nagu värvilised pliiatsid, markerid, paber, ja paluge õpilastel valida sõnapangast emotsioon. Paluge õpilastel luua kunstiteos, mis esindab valitud emotsiooni. Nad saavad emotsioonide edastamiseks joonistada stseene, tegelasi või abstraktset kunsti. Kui nad on lõpetanud, paluge õpilastel jagada oma kunstiteoseid klassiga ja selgitada, kuidas nad emotsiooni kujutasid. Julgustage klassikaaslasi arutlema, kuidas kunst neis tundeid tekitas ja kuidas nad kujutatud emotsiooni tuvastasid.

Korduma kippuvad küsimused sotsiaalse emotsionaalse õppimise kohta – ma olen

Miks on positiivse minakontseptsiooni arendamine inimeste emotsionaalse heaolu jaoks oluline?

Positiivse enesekontseptsiooni arendamine on emotsionaalse heaolu jaoks hädavajalik, kuna see mõjutab otseselt inimese enesehinnangut ja üldist vaimset tervist. Kui inimestel on terve enesekontseptsioon, kipuvad nad kogema vähem ärevust ja depressiooni. Nad on raskuste ees vastupidavamad ja paremini valmis positiivsete suhete loomiseks. Positiivne enesekontseptsioon loob stabiilse aluse emotsionaalsele heaolule, soodustab enese aktsepteerimist ja suuremat eneseväärikuse tunnet.

Kuidas saavad storyboardid tõhusalt illustreerida SEL-i "mina olen" kontseptsiooni?

Süžeeskeemid on võimas visuaalne tööriist, mis annab edasi SEL-i "I Am" keeruka kontseptsiooni. Nad võivad näidata inimese eneseidentiteedi teekonda, kujutades visuaalselt tema väärtusi, emotsioone ja eneseteadvust. Piltide ja stsenaariumide jada kaudu muudavad storyboardid abstraktse kontseptsiooni käegakatsutavaks. Nad kaasavad õpilasi, pakkudes isikupärastatud ja võrreldavat vaatenurka oma eneseidentiteedi uurimisele.

Millised on peamised komponendid, mida lisada töölehtedele "Mina olen"?

"Mina olen" töölehed peaksid sisaldama mõtlemapanevaid küsimusi, mis ajendavad õpilasi sügavale eneserefleksioonile. Need küsimused peaksid julgustama isiklike väärtuste, uskumuste, emotsioonide, tugevate ja nõrkade külgede uurimist. Lisaks võivad töölehed juhendada õpilasi eneseteadvuse ja eneseidentiteediga seotud isiklike eesmärkide seadmisel. Tõhususe maksimeerimiseks on oluline lisada avatud küsimused, mis annavad õpilastele vabaduse väljendada oma individuaalsust ja isiklikke kogemusi.

Kuidas saab süžeeskeemi ja töölehti kohandada nii, et need vastaksid erinevale taustale ja kogemustele, kui õpetada "Mina olen"?

Et süžeeskeemid ja töölehed oleksid kaasavad, peaksid koolitajad kaasama erinevaid stsenaariume, näiteid ja küsimusi, mis tunnustavad ja austavad erinevat kultuurilist, sotsiaalset ja isiklikku tausta. Sisu peaks peegeldama inimlike kogemuste ja väärtuste rikkust. See tagab, et kõik õpilased, olenemata nende taustast, suudavad materjalidega suhestuda ja nendest leida, soodustades kuuluvustunnet ja kultuurilist tundlikkust.




See Tegevus on osa Paljudest Õpetajate Juhenditest

Koolide ja Piirkondade Hinnakujundus

Piiratud aeg

Kooli Tutvustuspakkumine
Sisaldab:
  • 1 Kool
  • 5 õpetajat üheks aastaks
  • 1 tund virtuaalset PD-d

30-päevane raha tagasi garantii • Ainult uutele klientidele • Täishind pärast tutvustuspakkumist • Juurdepääs on 1 kalendriaasta


*(Algab 2-nädalane tasuta prooviversioon - krediitkaarti pole vaja)
https://sbt-www-us-east-v3.azurewebsites.net/et/lesson-plans/sotsiaalne-emotsionaalne-õppimine/ma-olen-kaart
© 2024 - Clever Prototypes, LLC - Kõik õigused kaitstud.
StoryboardThat on ettevõtte Clever Prototypes , LLC kaubamärk ja registreeritud USA patendi- ja kaubamärgiametis